COMPRI izolace - kompletní zateplení domu

Potřebujete poradit?

COMPRI vyrábí a dodává CIUR a.s.

Bezplatná zákaznická linka:
800 888 959

Informační e-mail:
info@ciur.cz

Poptávkový e-mail:
odbyt@ciur.cz

Tepelná izolace stropů

Trámové stropní konstrukce starších domů často neposkytují dostatečnou tepelnou izolaci. Pomocí foukaných izolačních materiálů lze tyto konstrukce účinně zateplit jednou vrstvou bez spár, které známe u deskových materiálů. K dispozici jsou foukané izolace na bázi celulózy, minerálu a polystyrenu.

Profesionální zateplení trámového stropu zabrání únikům tepla v zimních měsících a zároveň sníží výdaje na vytápění.

Izolaci je možné rozprostřít v ploše stropu a vytvořit tak jednolitou vrstvu. Toho dosáhneme tzv. "volným foukáním". Tento druh aplikace je vhodný pro nepochozí stropy. Pokud je nutné se občas po stropu pohybovat (například kontrola antény), je možné vytvořit tzv. "kontrolní lávku".

volné foukání izolace

kontrolní lávka po aplikaci izolace volným foukáním

detaily a konstrukční spoje jsou dokonale ošetřeny

příhradový strop s aplikovanou foukanou izolací

(před a po)


Pro vstup do konstrukce stropu většinou postačuje demontáž jednoho záklopového prkna. Následně lze konstrukci vyplnit až do vzdálenosti 4 m na každou stranu.


Izolovat lze i stropy s betonovou deskou nebo dlažbou. Zřízením aplikačního otvoru do trámového stropu přes půdovky pomocí jádrového vrtání umožníme snadnou aplikaci izolace do stropní dutiny. Stávající stav dutiny trámového stropu je ověřen pomocí fotoaparátu.


Foukanou izolací lze tepelně izolovat i nepravidelně tvarované nebo obloukové konstrukce – klenby. Při velikém vzepětí klenby musí být izolace zajištěna před sesunutím, proto se použije lehce zvlhčený nástřik celulózové izolace Climatizer Plus®, který zajistí stabilitu izolace.


Nejčastěji používané skladby stropních konstrukcí najdete v našem 3D interaktivním domu.