COMPRI izolace - kompletní zateplení domu

Potřebujete poradit?

COMPRI vyrábí a dodává CIUR a.s.

Bezplatná zákaznická linka:
800 888 959

Informační e-mail:
info@ciur.cz

Poptávkový e-mail:
odbyt@ciur.cz

Zvuková izolace

Proč izolovat?

Hluk se stává v dnešní době největším nepřítelem člověka. Dlouhodobá přítomnost hluku působí nepříjemně až dráždivě a může vést ke komplikovaným zdravotním problémům, např. poruchám sluchu, spánku a soustředění, srdečním a psychickým potížím, poruchám imunitního systému. Většina těchto poruch je trvalého (nevratného) charakteru a nedá se léčit. Ochrana proti hluku se tedy stává nezbytnou a nedílnou součástí lidského života.


Jak a čím izolovat?

Nejprve je třeba si ujasnit, co vlastně chceme izolovat. Pokud Vás ruší hovor od hlučných sousedů, hlasitá televize nebo křik vlastních dětí je vhodné použít materiály, které dokonale odhluční jednotlivé místnosti mezi sebou. Pokud vás ruší dupání nebo jiný hluk přenášený konstrukcemi stěn, podlah a stropů je třeba zvolit vhodnou kročejovou izolaci. V obou těchto případech doporučujeme, použít zvukově izolační materiály Wolf®. Jejich špičkové izolační vlastnosti a minimální tloušťka umožňují široké použití při rekonstrukcích bytových jednotek, rodinných domů a novostaveb.

šíření zvuku vzduchem – vzduchová neprůzvučnost    šíření zvuku konstrukcí – kročejová neprůzvučnost

Pro vnitřní akustiku místností (ozvěna apod.) je vhodné použít materiály, které dobře pohlcují zvuk. Tyto materiály mají většinou členitější povrch a nedochází u nich při dopadu zvukové vlny k jejímu odrazu (reflexi) zpět do místnosti. Velmi dobře se chovají např. foukané nebo stříkané izolace na bázi celulózového vláknaClimatizer Plus®. Vhodné jsou také deskové dřevovláknité materiály Unger-Diffutherm®. Použitím těchto materiálů získáte nejen vynikající akustické parametry, ale i dodatečnou tepelnou izolaci místnosti.


Akustické materiály

Akustická izolace Wolf®

Zvukově izolační desky Wolf® s patentovanou strukturou dokonale tlumí zvuk v celém frekvenčním spektru. S minimální tloušťkou 10 resp. 15 mm a možností všestranného použití do konstrukcí podlah, stěn a stropů se desky Wolf® uplatní především při rekonstrukcích bytů a rodinných domů, ale i v novostavbách; všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na zvukovou izolaci. Desky jsou vyrobeny z přírodních materiálů a nezatěžují životní prostředí.

montáž kontaktního systému Wolf® W 40   pokládka desek Wolf® na podlahu – rekonstrukce bytové jednotky

Dřevovláknité desky Unger-Diffutherm®

Dřevovláknité deskové materiály Unger-Diffutherm® mají vynikající tepelně a zvukově izolační parametry. Desky se aplikují ze strany exteriéru nebo interiéru, vždy podle návrhu projektanta. K dispozici jsou ucelená systémová řešení, která řeší současně tepelnou a akustickou pohodu. Desky lze opatřit vrstvou omítky a libovolným barevným nátěrem. V porovnání s běžnými izolačními hmotami mají izolační systémy z dřevěného vlákna vysokou objemovou hmotnost, což je výhodné z hlediska zvukové izolace.

deska UdiRECO®
pro vnější i vnitřní zateplení
  izolační deska UdiCLIMATE® pro vnitřní konstrukce

Foukaná tepelná izolace Climatizer Plus®

Foukaná izolace na bázi celulózových vláken má vynikající tepelné a akustické izolační vlastnosti. Při zateplení objektu izolací Climatizer Plus® tak automaticky získáváte i přidanou hodnotu v podobě výborné zvukové izolace. Pro vyřešení vnitřní akustiky místností se využívá nástřik celulózovou izolací. Izolace se aplikuje mokrou cestou jako finální povrchová úprava. Díky velkému povrchu a vynikajícím pohltivým vlastnostem zabraňuje nežádoucím odrazům zvuku uvnitř místnosti. Lze volit z několika barevných variant.

aplikace Climatizeru Plus® do konstrukce příčky   nástřik Climatizerem Plus® – barevné provedení

Foukaná minerální izolace Climastone®

Izolace na bázi minerálních vláken Climastone® má vynikající tepelné a akustické izolační vlastnosti. Při zateplení objektu touto izolací tak automaticky získáváte i přidanou hodnotu v podobě výborné zvukové izolace. Izolace se aplikuje výhradně suchou cestou volně na půdy, do dutin trámových stropů, mezi krokve a do obvodových stěn. Samotná aplikace probíhá velmi rychle a efektivně. Technologie foukání je velmi precizní v detailech a minimalizuje prořez, který vzniká při pokládce deskových materiálů.

aplikace Climastone® mezi sbíjené vazníky   aplikace Climastone® do dutiny podlahy (stropu)