COMPRI izolace - kompletní zateplení domu

  • Suchá montáž
  • Snadná montáž
  • Odolnost proti povětrnostním vlivům
  • Snadná údržba (pouze mytí vodou)
  • Dlouhá životnost
  • Jednoduchá oprava (výměna poškozených lamel)
  • Cenově dostupné
  • Chrání izolační vrstvu před přímými účinky povětrnosti
  • Nezaměnitelný a odlišný vzhled

Potřebujete poradit?

COMPRI vyrábí a dodává CIUR a.s.

Bezplatná zákaznická linka:
800 888 959

Informační e-mail:
info@ciur.cz

Poptávkový e-mail:
odbyt@ciur.cz

Fasádní obkladový systém Slovinyl Siding

Slovinyl Siding je obkladový systém pro odvětrávané fasády. Své uplatnění již přes 20 let nachází u obytných, rekreačních i průmyslových objektů. Obklad je vhodný na fasády novostaveb i rekonstrukce starších budov (rodinné domy, panelové domy, průmyslové a skladové objekty nebo střediska zábavy a sportu). Své příznivce si po celou tu dobu získává díky své jednoduchosti montáže, bez údržbovém provozu, dlouhé životnosti (minimálně 50 let) a cenové dostupnosti.


Odvětrávaný montovaný systém

Je charakterizován odvětrávanou vzduchovou mezerou, která je vytvořena přidaným svislým roštem. Rošt je umístěn těsně za finální vrstvou stěny a před venkovní vrstvou tepelného izolantu. Vzduchová mezera, využívající komínový efekt, umožňuje odvětrávat případnou vlhkost směrem zespoda vzhůru. Tato vlhkost vzniká na povrchu izolantu při teplotách okolo rosného bodu v zimním období. Funkce odvětrávané mezery má nezanedbatelný přínos na teplotu vnitřního klimatu i v letním období. Při intenzivním oslunění umožňuje odvětrávání teplého vzduchu z povrchu fasády a tím zajišťuje nižší povrchovou teplotu na vnitřní straně stěny. Finální vrstva fasády má řadu alternativ - od dřevěného obložení až po mramorové obkladové desky, čemuž také odpovídá cena. Výborným výrobkem v poměru cena / výkon je materiál Slovinyl Siding. Je to lamelový vodorovný či svislý fasádní obklad vyráběný vytlačováním z neměkčeného PVC ve světlých odstínech.

rodinný dům s odvětrávanou fasádou zateplení fasády panelového domu montáž roštu pro obkladový materiál Slovinyl Siding


Lamely o tl. 0,9 mm se vyrábějí v délce 380 cm, šířky 20 a 25 cm. Doplňkové profily jsou v délkách 380 a 300 cm. Lamely i doplňky jsou vyráběny ze stejného materiálu i barev a tvoří jednoduchý obkladový systém. Kombinací lamel a doplňků lze na fasádě obložit každý běžný detail, od spodního soklu až po střešní podhled. Na přání zákazníka je možné obkládanou plochu rozčlenit do jednotlivých částí, které se liší nejen svoji barevností, ale i směrem ukládaných lamel. Zvláště pak kombinace se šikmým provedením vytváří na fasádě zajímavý prvek.

příklad jedné z barevných variant obkladu Slovinyl Siding imitace dřeva na obkladu rodinného domu uplatnění obklad z PVC nalezne také na průmyslových objektech

Venkovní fasáda se většinou provádí jako zateplená. Fasádu lze však provést i bez tepelné izolace, a to jak na venkovní, tak i na vnitřní straně stěny. Takto provedená fasáda vytvoří nový povrch stěny, která může využít postupného vysoušení obvodové i vnitřní stěny.


Aby fasádní obklad plnil bezchybně svoji funkci, je potřeba při montáži dodržovat technologický postup. Ten kromě jiného klade důraz na uchycení lamel do nosného roštu povrchově upravenými spojovacími prostředky tak, aby byla zachována možnost dilatace lamely. Tato dilatace je možná při výrazných teplotních změnách prostředí a upevnění lamel v předepsaných vzdálenostech. Také zpracování detailů a jejich provádění je zpracováno v návodu s ohledem na dlouhodobou životnost celého obkladu. Firma CIUR a.s. a její smluvní partneři nejen provádí obklady ze Slovinyl Sidingu, ale i tento materiál prodávají zručným zákazníkům. Pro montážní firmy provádíme zaškolování pracovníků tak, aby hotové dílo bylo vždy kvalitně provedeno.

obklad rodinného domu obklad rodinného domu systémem Siding systém se používá i na památkových objektech

Veškeré prvky systému Slovinyl Siding jsou ihned k dispozici a můžete je nakoupit v našem prodejním skladu na adrese CIUR a.s., Pražská 1012, 250 01 Brandýs nad Labem nebo objednat přes náš www.ciurshop.cz.